Історичний факультет ЗНУПро кафедру новітньої історії України

 

Співробітники кафедри                   Графік консультацій 


 Кафедра новітньої історії України. 2020 р.

 

   Кафедра утворена в 1990 р.
  Очолює кафедру доктор історичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Турченко Федір Григорович.
  Сьогодні на кафедрі працюють кандидати історичних наук, доценти: Гвоздик Василь Степанович, Грушева Тетяна Вікторівна, Винарчук Тетяна Валеріївна, кандидат історичних наук, старший викладач Щур Юрій Ігорович та старший лаборант Сахно Ольга Валеріївна. За сумісництвом на кафедрі працює проректор з науково-педагогічної роботи, доктор історичних наук, професор Каганов Юрій Олегович.
   Кафедра забезпечує викладання основних курсів для студентів історичного факультету: «Історія України (з 1917 р.)», «Південь в контексті новітньої історії України», «Історія українського мистецтва від бароко до постмодерну», «Музеєзнавство», «Новітня історія України», «Європейський і світовий контекст історії України», «Інформаційні технології в історії», «Академічне письмо», «Компаративний аналіз політичних систем сучасного світу», «Інформаційні технології в історії», «Зовнішня політика України».
   Співробітниками кафедри здійснюється викладання дисциплін «Історія України»  на низці факультетів ЗНУ.
Викладачами кафедри розроблено і викладаються спецкурси з актуальних питань історії України та її культури, серед них: «Постардянська Україна: від незавершеної революції до російсько-української війни», «Суспільно-політичні трансформації в Україні (друга половина 80-х рр. ХХ ст. - початок ХХІ ст.)», «Україна у діалозі європейських культур», «Культурне та релігійно-духовне розмаїття світу», «Історія українського мистецтва», «Політична арена України: дійові особи та виконавці». Кафедра забезпечує проведення музейно-архівної практики та практики з ЕОМ.

У 2019-2020 н. р. на кафедрі здійснюється підготовка 12 аспірантів.

Наукова школа професора Ф.Г. Турченка


Контакти:

м. Запоріжжя, проспект Соборний 74
Запорізький національний університет, V корпус, ауд. 323
тел. 061-228 76 31
ел. пошта: niu.znu@gmail.com